Po stopách templářů – 50 schránek nalezeno!

Není to tak dávno, co jsme spustili hru Po stopách templářů a už se objevil vytrvalý lovec, kterému se podařilo najít všech 50 schránek zařazených do hry. Kolik času mu hledání zabralo, jak se připravoval na lov a co mu zkřížilo cestu, se dozvíte v rozhovoru s Milanem – nejrychlejším nálezcem templářských schránek.

 1. Jak dlouho vám hledání schránek trvalo?

  První krabičku ve Starých Hradech jsem nalezl 11. května, poslední v Uhřiněvsi 7. června. Pokud počítám čistý čas, tak se jednalo celkem o šest dní.

 2. Jakou taktiku jste zvolil při pátrání po schránkách?

  Začal jsem prvními dvěma krabičkami nejblíže mého domova. Pak následovaly tři celodenní výjezdy a jeden třídenní s přespáním. Domnívám se, že vzhledem k rozmístění krabiček a vzdálenostem to bylo přiměřené. Při plánování každý vychází z pozice svého bydliště, takže podle toho také plánuje nejvýhodnější trasu. Na druhou stranu, i ten nejlepší plán nemusí vyjít, pokud se vyskytnou nenadálé okolnosti jako třeba špatné počasí, ukradená schránka či neúspěšný „odlov“.

 3. Jak jste se o hře dozvěděl?

  Od kamaráda a následně na internetu.

 4. Našel jste všechny schránky na první pokus?

  Vzhledem ke vzdálenostem, které je nutné absolvovat, jsem si ani jinou možnost nepřipouštěl. Naštěstí vše dopadlo dobře a nemusel jsem se nikam vracet.

 5. Narazil jste při hře na nějaké komplikace?

  Žádné výrazné komplikace mě naštěstí nepotkaly. Pouze věci, které se při hře geocaching běžně stávají a jsem na ně zvyklý – poškrábané ruce od trní, popálení od kopřiv, přisátá klíšťata, štípance od komárů a jiné havěti, roztržené kalhoty, občasné problémy s autonavigací, občas hůře zaměřené úkryty krabiček a z toho vyplývající delší hledání. Musím zmínit i bezohlednost některých řidičů, což je ale obecný problém, se kterým se bohužel setkáváme na našich silnicích dennodenně.

 6. Která lokalita vás při hledání nejvíc zaujala?

  Nerad bych urazil ostatní místa, krásně je opravdu všude, ale již dlouhodobě tíhnu k Moravě a k jižním Čechám.

 7. Můžete dát účastníkům hry pár tipů a rad?

  Všem novým i stávajícím lovcům přeji, aby si celé hledání užívali stejně dobře jako já. No a při hledání na místě samotném? Aby se hned po prvním neúspěchu nevzdávali a nepsali, že schránka na místě není, aby nespoléhali pouze na GPSku, ale zapojili i svou hlavu a fantazii. Úkryty jsou mnohdy na místech, kde signál „lítá“ sem a tam, takže cílové dohledání je stejně na každém z nás. Někdy to chvíli trvá, než se objeví ten správný pařez, či odklopí ten správný kámen. Takže hodně štěstí všem!

 8. Jaké jsou Vaše dojmy ze hry?

  Vymyšlení a hlavně zrealizování tohoto projektu asi nebylo vůbec jednoduché. Téma templářů je ale tak zajímavé, že si tato hra určitě své příznivce najde. Na jednu stranu jsem rád, že už mám všechny kartičky doma v šuplíku, na straně druhé je mi trochu líto, že to už skončilo… Oceňuji krásně udělané schránky a pěkné kartičky s popisky míst.

Na závěr bych rád poděkoval autorům za prima nápad a strážcům krabiček přeji, aby měli s jejich údržbou co možná nejméně starostí. Zdraví Midlan

Re: Po stopách templářů – 50 schránek nalezeno!

Gratulace :)

Po stopách templářů – 50 schránek nalezeno!

Také velká Gratulace! :-)

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
 • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <blokquote> <ul> <ol> <li> <br> <p>
 • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
 • Each email address will be obfuscated in a human readable fashion or (if JavaScript is enabled) replaced with a spamproof clickable link.
 • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Kontrola, zdali jste člověkem či robotem.