Plumlov

Javascript is required to view this map.

Hra po stopách templářů byla k 31.12. 2012 ukončena!

GPS: zašifrováno

Názvy reportáží odkazují na souřadnice N (north) a E (east). Princip je u obou podobný. Vždy jsou jako rytíři / druhy hmyzu popsány číslovky (hmyz na dlouhé rovné noze s  malým šikmým tělíčkem je 1, sněhulák bez koule je 8 atd.) Poslední odstavec nám říká, jak se měnilo původní pořadí 123456789 v závodě (pořadí v cíli je hledaná souřadnice).
Stáhnout šifru v plném rozlišení

Názvy reportáží odkazují na souřadnice N (north) a E (east). Princip je u obou  podobný. Vždy jsou jako rytíři / druhy hmyzu popsány číslovky (hmyz na dlouhé rovné noze s  malým šikmým tělíčkem je 1, sněhulák bez koule je 8 atd.) Poslední odstavec nám říká, jak se  měnilo původní pořadí 123456789 v závodě (pořadí v cíli je hledaná souřadnice).
PřílohaVelikost
sifra_plumlov.pdf41.58 KB

O Plumlovu jako o někdejším templářském sídle se dozvídáme ze Zprávy z Veveří napsané kolem roku 1739. Rozšířené jsou i lidové pověsti o templářích na Plumlově, kteří mohli po jistou dobu vlastnit hrad nebo majetky v podhradí.

Hrad Plumlov byl vybudován pravděpodobně počátkem 2. poloviny 13. století. Předpokládá se, že to byl původně zeměpanský hrad, ale doklady k tomu ani k jeho založení nejsou. První zpráva o hradu je z roku 1320, kdy jej od opavského vévody Mikuláše II. kupuje král Jan Lucemburský. Krátce nato, v roce 1322, jej prodal Vokovi z Kravař. Páni z Kravař vlastnili Plumlov až do roku 1466, kdy jej vyženil Jan Heralt z Kunštátu. Po něm přešlo vlastnictví na pány z Pernštejna, kteří v 16. století přestavěli hrad na renesanční zámek. Krátce nato však začal Plumlov chátrat kvůli nedostatku finančních zdrojů jeho majitelů. Rozsáhlý požár a útoky švédských vojsk za třicetileté války nakonec vedly k jeho zboření na začátku 19. století. Jeho chatrné pozůstatky se dnes nacházejí uprostřed nádvoří nového plumlovského zámku.

Re: Plumlov

Šifra zdárně vyluštěna, na souřadnicích krabička nalezena společně s BearWolf, kartičky tam 3.11. už žádné nebyly.

Re: Plumlov

Dnes nalezeno, ale stále bez kartiček.

Děkuji.

Re: Plumlov

A 27.10. je schránka stále bez kartiček.

Re: Plumlov

Ve schránce došli kartičky, beru poslední