Plzeň

Javascript is required to view this map.

Hra po stopách templářů byla k 31.12. 2012 ukončena!

GPS:N 49°43.430' E 13°26.345'

S templáři je v Plzni spojován tzv. Říhovský, též i Templářský dům. Podle pověsti to byl první dům v Plzni, který na místě bývalé pohanské svatyně vystavěli (prý už tehdy kamenný) právě templáři. Dům stával na rohu nynější Prešovské ulice a Náměstí Republiky. Kromě templářů je na dům navázána celá řada dalších pověstí (samozřejmě o pokladu, dále alchymie, Bílá paní atd.). I přesto, že byl dům pod ochranou ústřední památkové komise, došlo v 19. století k jeho zbourání. Demolice tohoto cenného gotického domu Plzeň dodnes velmi lituje.

Templářská tradice se zde jeví velmi silná. Podle pověsti templáři „novou“ Plzeň vlastně založili a v zásadních informacích pověsti mívají pravdu. Nemusela zde být přímo komenda, ale město mohli templáři vlastnit, přinejmenším alespoň s pověřením spravovat.

Plzeň se v historických pramenech poprvé připomíná již v roce 976 jako místo vítězné bitvy knížete Boleslava II. proti německému králi Otovi II. „Nová“ Plzeň se uvádí v roce 1295 v souvislosti se snahou krále Václava II. přesunout město na soutok řek Mže a Radbuzy. Jestli mu tehdy opravdu pomáhali templáři, se ale dnes už nedozvíme.

Pevné městské opevnění se nepodařilo prolomit ani v průběhu husitských válek. Plzeň byla centrem katolíků a dokonce zde od roku 1467 sídlila pražská kapitula – v té době nejvyšší orgán české římsko-katolické církve.

Na přelomu 16. a 17. století se Plzeň stala na chvíli hlavním říšským městem, když se sem přesídlil císař Rudolf II, aby unikl morové epidemii.V průběhu třicetileté války město upadalo. Město opět začalo vzkvétat od první poloviny 19. století.

Re: Plzeň

Včera jsme vyrazili za rytířem Reynaldem, ale už se vydal na další putování. Jakmile bude zaregistrován na nových souřadnicích, uvidíme to jako jeho poslední místo, které navštívil?

Jinak souhlasím s Cvrčkama, že místo je to pěkné, zajímavá vyhlídka nad Plzní.

flyingangel & medvedice

Plzeň

Krásná vyhlídka od kešky - toto místo bylo dobře vybráno (a navigace nás k němu dobře navedla z dálničního obchvatu Plzně)