Výstava Tajemství templářské legendy hradu Veveří

Na hradě Veveří se skutečně nacházel poklad nevyčíslitelné hodnoty!

Poklad nevyčíslitelné hodnoty byl na hradě Veveří skutečně objeven a návštěvníci si jej nyní mohou prohlédnout v rámci výstavy Tajemství templářské legendy hradu Veveří. Na výstavě bude představen vzácný obraz Madony z Veveří. Opět se otevře i otázka výskytu templářského pokladu na hradě, která je stálým zdrojem inspirace pro řadu archeologů, historiků, ale i „laických“ hledačů pokladů. Projekt vznikl díky podpoře společnosti Templářské sklepy Čejkovice.

Prostřednictvím spojení slova, obrazu a hudby se bude od 1. května odhalovat tajemství templářské legendy hradu Veveří. Prezentovány budou indicie i doposud nevyřešené otázky, které se objevily v průběhu staletého bádání. Veřejnosti bude představen i umělecký poklad nevyčíslitelné hodnoty – obraz Madony z Veveří ze 14. století. Je považovaný za špičku české gotické malby. Originál obrazu se nachází ve sbírce Národní galerie v Praze, na Veveří bude k vidění jeho fotokopie. Výstava přinese i další témata z historie krajiny kolem brněnské přehrady: podoba krajiny před vybudováním přehrady a její výstavba, budování tzv. německé dálnice, rozvoj kouzelného místa Tři kříže nad Chudčicemi. Návštěvníci budou mít příležitost dostat se i do zatím nepřístupných prostor hradu.

Generálním partnerem výstavy jsou Templářské sklepy Čejkovice. „Historie naší společnosti je s řádem templářů nepochybně spjata. Proto dlouhodobě podporujeme projekty, které se snaží objasnit početná tajemství těchto středověkých rytířů“, říká Lukáš Lukáš, obchodní a marketingový ředitel. K výstavě kromě finanční podpory a zajištění templářských rekvizit připravuje vinařské družstvo i speciální edici vín.

Výstava potrvá až do října 2011. Ke konci výstavy bude na Veveří a v okolí opět otevřen geofyzikální průzkum s využitím nejmodernějších technologií. Možná se konečně podaří zjistit, co všechno skrývá pověstné veverské podzemí.

Re: Výstava Tajemství templářské legendy hradu Veveří

Výstava je výborný nápad už z toho pohledu jak jsou templáři nyní populární. Prezentované video je perfektní ale bohužel jsme zjistil, že to nejlepší ´´na začátek ´´. Výstava obsahuje pouze panely s fotokopiemi. Toť VŠE. Chtělo by to doplnit o nějaké fyzické prvky a to třeba i kopie. Kopie listin, kopie typického templářského pláště, gotický meč, atd.

Přesto jak jsem uvedl, je to dobrý počin.

S pozdravem templářský fanoušek

Jiří Maťa

geofyzikální průzkum

zdravím,chtěl bych se zeptat na přesnější datum průzkumu.děkuji.

film

Chtěl bych se zeptat jestli někdo nevíte zda je někde možnost na internetu si stáhnout nebo přehrát film který byl součástí této výstavy?Je to velká škoda že není možné tak zajímavý snímek znovu uvidět a není určen širší veřejnosti.Přitom by mohl například velkou mírou pomoci správě hradu přilákat k návštěvě tohoto krásného místa více turistů.

J.Štulc

Film jsem konečně  umístil na

Film jsem konečně  umístil na youtube - tajemství templářské legendy hradu Veveří :-)

hezký den přeji!

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <blokquote> <ul> <ol> <li> <br> <p>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Each email address will be obfuscated in a human readable fashion or (if JavaScript is enabled) replaced with a spamproof clickable link.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Kontrola, zdali jste člověkem či robotem.